Focus Smarter Analytics czyli wszystkie dane w jednym miejscu

Focus Smarter Analytics czyli wszystkie dane w jednym miejscu

Starsi użytkownicy Google Analytics pamiętają dość przejrzysty (moim skromnym zdaniem) układ podglądu najważniejszych danych statystycznych dotyczących obserwowanego serwisu internetowego. Jego genialność i zarazem prostota umożliwiały szybkie przejrzenie i pobranie w formie raportu kluczowych informacji – m.in. liczby odwiedzin, użytkowników, ale także zestawu najważniejszych słów kluczowych, czy najczęściej odwiedzanych podstron. Niestety Google Analytics przeszedł gruntowne zmiany, które w zamyśle miały ułatwić analitykom pracę umożliwiając im samodzielne konfigurowanie zestawu statystyk i raportów. W efekcie na wyciągnięcie podstawowych danych trzeba poświęcać więcej czasu. Tymczasem w wielu przypadkach do śledzenia kondycji strony WWW zupełnie wystarcza wspomniany wyżej podstawowy zestaw danych. Na szczęście pojawiło się właśnie narzędzie, które bardzo ułatwi pracę wielu specjalistom od statystyk. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest to w pełni polska koncepcja i startup mający szansę na międzynarodową karierę.

fokus1

Fokus Smarter Analytics, bo taką nazwę nosi nowe przedsięwzięcie, to system, którego zadaniem i najważniejszą zaletą jest gromadzenie podstawowych danych analitycznych o witrynie internetowej i prezentowanie ich w przyjaznej formie. Autorzy tego projektu, Artur Kurasiński i Mateusz Belattaf, uwzględnili przy tym to, co we współczesnym marketingu internetowym najważniejsze: oprócz informacji zawartych w Google Analytics i Centrum Webmasterów Google prezentowane są dane z kluczowych serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube) oraz monitoring treści publikowanych w Internecie. Wszystko to zebrane w jednym miejscu pozwala szybko zorientować się w bieżącej kondycji serwisu internetowego oraz w tym, jakie efekty przynoszą prowadzone działania z zakresu marketingu on-line. Całość podana w przyjaznej formie infograficznej, bez wgłębiania się w szczegółowe statystyki. Wystarczy rzut oka, by ocenić sytuację, a dogłębną analitykę zostawić specjalistom.

fokus2

Fokus Smarter Analytics jest na razie w fazie testowej. Jego autorzy zapowiadają, że niedługo zostanie oddany do użytku i ruszy na podbój świata. Duży potencjał i biznesowe doświadczenie autorów projektu pozwala sądzić, że to się może udać i Fokus Smarter Analytics dołączy do grona polskich startupów odnoszących międzynarodowe sukcesy, których ostatnio jest coraz więcej. Trzymajmy kciuki!